Sháníte novou autobaterie? Víme kde a jak ji nejlépe vybrat!

Autobaterie je v podstatě spotřební součástí ve voze. Nemá nekonečnou životnost a většinou doslouží mnohem dříve v porovnání s celým vozem. Potom nezbývá nic jiného, než pořídit novou. Naštěstí nejde o nic složitého a když víte, podle čeho vybírat, máte hned objednáno. V článku najdete rady pro správný výběr i velmi jednoduché zakoupení za dobrou cenu. Nechybí ani tipy na další problémy a nápady na jejich řešení.

Když automobil nestartuje

Nepříjemný zvuk motoru, který nechce naskočit, nemá rád snad žádný motorista. Na vině bývá často špatná dosluhující autobaterie, ale problém může být i jinde. Výběr nové autobaterky je tak ještě jednoduchým řešením. Při hledání vhodného typu se zaměřte na kapacitu a hodnotu startovacího proudu. Tyto hodnoty se liší a závisí na vašem automobilu. Větší a silnější vozy s pořádnou porcí elektroniky potřebují více energie v porovnání s malými vozítky. Doporučené hodnoty autobaterie najdete v příručce k vozidlu, případně je zjistíte s pomocí pohodlného filtrování vhodných produktů na internetovém obchodě.

Na vině může být i jiný problém

Špatné startování může být vinou vadného startéru, pokaženého alternátoru či špatných kontaktů. S pokročilejší diagnostikou vám pomohou v servisu, ale pokud sami víte, kde je problém, můžete ho s trochou šikovnosti zkusit vyřešit sami. Do pořádně vybavené garáže a dílny rozhodně patří svařovací dráty, které jsou vhodné pro pohotovostní opravy nejrůznějších zařízení a přístrojů. Platí to i pro další příslušenství určené k opravám a vylepšování. Pamatujte však na to, že rozsáhlejší opravu bývá lepší svěřit profesionálům a neriskovat zbytečné poškození dalších dílů. Každého správného kutila však potěší široký výběr pomůcek na internetovém obchodě, kde si všechno objednáte pěkně z pohodlí domova.


„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain