Sněhové frézy, co o nich nevíte?

Sněhové frézy poskytují ideální řešení pro rychlé a účinné odklízení sněhu. Pokud žijete v zemi, kde hodně sněží, tak jeden z těchto strojů se může stát časově i pracovně úspornou alternativou při odklízení sněhu. Pomocí tohoto průvodce se seznámíme s různými typy sněžných fréz a jejich funkcemi a najdeme stroj, který bude pro vaše potřeby odklízení sněhu ten nejlepší.

Sněhové frézy, co o nich nevíte?

Typy sněžných fréz

Existují tři hlavní druhy sněžných fréz: jednostupňové elektrické, jednostupňové benzínové a dvojstupňové benzínové. Jelikož všechny typy jsou schopny odklidit sníh, je potřeba vzít v úvahu výhody každé z nich. Alternativou může být kultivátor, který krom odklizení sněhu zvládá i posekat trávu, nebo zkypřit půdu.

Jednostupňové sněhové frézy jsou lehčí a snadněji se s nimi manipuluje než s dvoustupňovými modely. Tyto frézy jsou velmi dobré k čištění středně velkých ploch se sněhovou pokrývkou 8 palců a méně (cca 20 cm). Šnekový systém směřuje sníh do výletového komínku. Přestože kola nejsou poháněná motorem, šnekový systém se dotýká povrchu a má tedy omezený pojezd vpřed. Vzhledem k tomu, že se šnekový systém dotýká povrchu, jsou jednostupňové frézy nejlepší při použití na pevných plochách, kde nebudou nabírat kameny nebo štěrk.

Elektrické jednostupňové sněhové frézy nastartujete stisknutím tlačítka a nepotřebují takovou údržbu jako plynové modely. Jsou obvykle lehčí a kompaktnější než plynové modely, ovšem ke svému provozu vyžadují přívodní kabel. Při výběru správných přívodních kabelů dodržujte pokyny výrobců těchto zařízení a bezpečnostní typy pro užité napájecích kabelů.

S jednostupňovými benzínovými frézami se dobře manipuluje, protože během provozu nejsou vázány na napájecí kabel. Benzínové sněhové frézy mají také obvykle k dispozici větší sací výšku a šířku než elektrické modely.

Dvoustupňové sněhové frézy jsou benzínové modely, které jsou schopné zvládnout sněhovou pokrývku přesahující 8 palců. Tyto výkonné frézy jsou nejlepší pro čištění velkých ploch, kola mají poháněné motorem, takže zvládnou i nerovný terén a snižují tak únavu obsluhy. Šnekový systém nejprve shromáždí sníh a ventilátor poté vystřelí sníh přes výletový komínek. Tyto dva pracovní stupně přesouvají sníh rychleji a dále než jednostupňové frézy. Dvoustupňový model je nezbytný na štěrkové povrchy, má vyvýšený profil a šnek se tedy nedotýká povrchu. Dvojstupňové frézy mají větší rozsah funkcí.

Po zimě, když po sněhové nadílce zbyde jen bodel, se k ruce hodí vysokotlaký čistič, díky kterému rychle odklidíte poslední pozůstatky sněhu.