Tryskání pískem: Používá se nejen pro čištění fasád od graffiti

Pokusili jste se vyčistit fasádu svého domu, ale bezvýsledně? Chcete-li, aby opět vypadala jako nová navzdory vysokému stupni znečištění, budete se muset obrátit na profesionály. Ti si poradí v jakékoliv situaci. Dokonce i v případě, že váš majetek „vylepšil“ neznámý vandal barvou ze spreje či lihovým fixem. S tím byste pravděpodobně vlastními silami nic nezmohli.

Co je to tryskání pískem?

Způsobů čištění povrchů je celá řada. Ovšem když selžou klasické metody, odborníci nasadí moderní techniku. K nejefektivnějším přístrojům patří systémy TORBO, které pracují na principu tryskání pískem. Nejedná se však o vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku ani o tryskání pod vodní clonou, kdy se voda přivádí do sušeného abraziva až v koncové trysce.

Tryskání pískem: Používá se nejen pro čištění fasád od graffiti

Pískování systémem TORBO probíhá tak, že abrazivo (směs písku a vody v poměru 80:20) proudí na otryskávanou plochu pomocí stlačeného vzduchu. Díky velké kinetické energii dosahuje rychlosti kolem 300 m/s a velmi účinně odstraňuje nečistoty. Přístroje umožňují regulaci směsi a změny poměru písku: vody až na 10:90.

Výhody pískování systémem TORBO

Přístroje TORBO lze elektronicky nastavit a snížit tím prašnost oproti klasickému tryskání až o 95 %. Tato vlastnost umožňuje použití systému i bez nutnosti realizace zábran proti šíření prachu, a to v exteriéru i interiéru. K dalším výhodám patří mobilita (přístroje nejsou závislé na zdroji vody a elektřiny), ekonomický provoz a možnost opracování ocelových konstrukcí (po přidání inhibitoru).

Tryskání pískem: Používá se nejen pro čištění fasád od graffiti

Na koho se obrátit?

Se systémy TORBO mají dlouholeté zkušenosti odborníci z AXIOM REAL – přední české firmy zajišťující komplexní servis čistících služeb. Kromě čištění povrchů zajišťují také aplikaci ochranných nátěrů a pravidelný servis. Více se dozvíte na www.ars.cz.


„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich