Vínový podzim

Protože jsem evidentně vizionář, o hitovce letošního podzimu - švestkové barvě - jsem pro jistotu napsala už vloni. Jsem tedy nucena přesunout se k další oblíbené barvě podzimních kolekcí, a to sice k vínové/bordó/burgundské/portské...no zkrátka velmi alkoholické červené barvě, která vzbuzuje velmi libé pocity a příjemné asociace.

Primárně jsem hledala odstín "burgundy" nebo "tawny port" (Pantone 19-1617 TCX a 19-1725 TPX) a hledalo se to blbě. Překvapivě nejhezčí fotky jsem našla takový, kde bylo jednou z těchto barev vymalováno. Přitom doplňků v této barvě sem letos viděla fakt hodně - hlavně teda textilních. Musím ovšem říct, že na té zdi to vypadá opravdu parádně.

1.
zdroj

2. Tyhle syté a tmavé podzimní barvy mám moc ráda, stejně jako květiny, ovoce a jiné dobroty v této barevné škále, které podzim přináší. V říjnu jsem se narodila, mám to tím pádem v sobě.

zdroj
3. Trochu mi to na té zdi začalo vrtat v hlavě. My máme totiž takovou dlouhou chodbů...

zdroj
4. Perský koberec je prostě klasika, která se hodí i pro konzervativce.

zdroj
5. Takovouhle boží deku si jednou upletu. Bude to sic stát asi bambilión, ale co naděláš

zdroj
6. Jednou ze značek, která s vínovou letos hojně pracuje, je dánský Bloomingville.

zdroj
 7.

zdroj
 8. Anebo taktéž dánský House Doctor.

zdroj
9. Výrazná červená vypadá výborně nejen na zdech, ale i (a možná hlavně i) na solitérních kusech nábytku. Ještě dohromady se sametem...mmmm

zdroj
10. A na závěr jiřiny. Na konci léta a na podzim kvetly pod okny kuchyně na naší chalupě a krása to byla nesmírná a vesmírná

zdroj
Krásný vínový podzim vinšuju
post signature

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich