Vybavte se na zbytek léta nejprodávanějšími zahradními sestavami

Terasa je nenahraditelnou součástí zahrady, ale co by to bylo za terasu, kdyby na ní nebyl žádný zahradní nábytek. U zahradního nábytku je komfort stejně důležitý jako design a kvalita. Současný trh nabízí rozličné ceny, které se odvíjí především od druhu výrobního materiálu. Pokud chcete elegantní posezení, které dokonale zapadne do stylu vaší zahrady, potom se vám nabízí hned několik variant.

Plastový nábytek pro nenáročné

Jestliže hledáte nejlevnější alternativu, nabízí se vám plastový nábytek, respektive nábytek z termoplastických materiálů. Výroba probíhá tak, že se do připravených forem vstřikuje roztavený materiál, například polykarbonát. Přední výhodou tohoto zahradního nábytku je nízká pořizovací cena. Výhodou, ale i nevýhodou je nízká hmotnost, přičemž jednotlivé prvky sice snadno přemístíte z místa na místo, nicméně se stanou i terčem větru. Opěvovat se nedá ani barevná stálost, protože po čase odstín vybledne.

Dřevěný nábytek vtiskne terase punc ojedinělosti

Zlatou střední cestou je dřevěný zahradní nábytek, který přirozeně zapadne do zahrady. Výrobci používají různé druhy dřeva, od něhož se potom odvíjí i samotná cena. Borovicové dřevo je levnější než takový teak. Samostatnou skupinou je ratanový nábytek, jenž dokonale zapadne nejen do exteriéru, ale také interiéru. Oblíbenosti se těší především v zimních zahradách. Zde je potom rozdíl, zda kupujete pravý či umělý ratan, což se projeví i na pořizovací ceně.

Jaké jsou nejprodávanější zahradní sestavy?

Pokud preferujete masivní dřevo, do oka vám padne sestava TEA 1+2 vyrobená ze smrkového dřeva. Jedná se o dvě větší lavičky se stolíkem, jež najdou uplatnění především na menších terasách. Jestliže vám ani dřevo, ani plast nic neříká, sáhnout můžete po kovové sestavě. Perlou vaší zahrady se stane sestava ASTOR 1+6, která poctí i větší návštěvu.


„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain