Vybíráme podlahovou krytinu. Zvolit laminát, nebo vinyl?

plovouci1Ve světě bydlení se trendy v posledních deseti letech výrazně změnily, a proto jsme se rozhodli pro rekonstrukci interiéru rodinného domu. Už dávno jsou pryč doby, kdy každou místnost zdobily koberce. V současné době hrají prim podlahové krytiny, jichž existuje hned několik. Protože dřevěné parkety jsou pro nás příliš drahou variantou, rozhodovali jsme se mezi vinylem a laminátem.

Umělé podlahové krytiny, jako jsou vinyl či laminát, dokážou dřevo věrohodně imitovat. Vydrží dokonce i na velice namáhaných místech, jako je kuchyně.

Laminátová podlaha

První v úvahu připadla laminátová podlaha, která se skládá z několika vrstev, což potvrzuje pouze její vysokou odolnost. Pod vrchní průhlednou vrstvou se nachází dekorační papír s imitací dřeva, žuly anebo mramoru. Když jsme vybírali konkrétní dekor, byli jsme překvapení, jak široká je paleta. Jelikož patříme mezi milovníky přirozené krásy, hledali jsme podlahu, která by se co nejvíce podobala dřevěným parketám. Jediné, co nás trochu odrazovalo, bylo, že laminátové podlahy velice špatně snáší vodu.

Vinylová podlaha

Zajímavější nám přišly vinylové podlahy, které jsou stejně jako laminátové podlahy vysoce odolné vůči zátěži. Opět jsme si mohli vybrat z pestré škály dekorů, dokonce jsme narazili i na imitaci vláken, kamene či korku. Vinylová podlaha se stala jasnou volbou v okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že se pokládá na podlahové topení, protože v rámci rekonstrukce jsme se rozhodli pro tento druh vytápění. Ještě navíc vinylu vůbec nevadí voda, což nás pouze utvrdilo v tom, že chceme mít po celém domě vinyl.

Ještě nám zbývalo vybrat konkrétního prodejce. V okolí Prahy měla dobrou pověst společnost PODLAHY BICAN, která má však otevřené dveře i pro zákazníky z jižních Čech.


„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich