Vybíráte sedací soupravu? Podívejte se, jaké jsou možnosti

Hledáte novou sedací soupravu, která perfektně zapadne do vašeho interiéru a splní všechny vaše představy? Nejdříve se seznamte s tím, jaké jsou možnosti. Variant a typů existuje celá spousta a každý z nich má jiné výhody a nevýhody. V článku najdete několik zajímavých tipů, které vám pomohou s výběrem nového základního kusu vybavení do obývacího pokoje.

Ideální využití rohu místnosti

Naplno využít dispozice místnosti je základním předpokladem úspěchu. Platí to hlavně v menších interiérech, kde se snažíme zužitkovat každý centimetr. Dobrou variantou je tak například rohová sedací souprava. Perfektně kopíruje tvar místnosti a vytvoří útulný koutek na sezení, kde si budete užívat nerušenou pohodu. Sedací soupravy rohové jsou dostupné v různých barvách a provedeních. Při výběru té správné sledujte i použitý materiál a nároky na jeho údržbu.

Praktický úložný prostor navíc

Mít doma dostatek úložného prostoru pro uskladnění všech potřebných věcí patří mezi základní kritéria při výběru nábytku. Velikost bytu nehraje až takovou roli, i když v případě menších interiérů se opět snažíme využívat chytrá řešení, kdy nábytek kombinuje více funkcí najednou. Skvělým příkladem jsou rozkládací rohové sedačky. V případě potřeby vytvoří alternativní lůžko pro návštěvu. Dobrou volbou jsou i sedací soupravy s úložným prostorem, kam se dají dát některé méně často používané věci.

Hodně místa k sezení

Velké sedací soupravy do tvaru L a U jsou dobrou volbou do větších místností, kam potřebujete posadit více lidí. Kromě gauče jsou doplněny také o křesla či samostatné sedáky. Rozměry celé sedačky by však měly odpovídat velikosti pokoje. Kolem má být stále dostatek volného místa, aby se vešly i další kusy nábytku a vybavení. Obývací pokoj je navíc místem, kam zveme návštěvy, takže je potřeba myslet i na reprezentativní vzhled.


„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich