Vytvořte si stylové bydlení s krbem, který potěší i duši

Móda v oblasti bydlení se v průběhu staletí mění, aby se znovu navracela ke starým, osvědčeným a léty prověřeným modelům, které jsou prostě pohodlné a příjemné. Do písmene toto tvrzení platí o krbovém topení. První krby najdeme již ve starých hradech a tvrzích a přes mnoho staletí od svého vzniku jsou stále populární. Dnes ale máme díky moderním technologiím možnost eliminovat jejich nedostatky a naopak využít všechny přednosti.gama-l-s-passive

Stejnoměrná teplota po mnoho hodin

Počátky krbů se skutečně datují až do středověku. Třeba na našem území se prokazatelně nacházel krb na hradě Přimda už někdy ve 12. století. Dnes o devět století ale technika už značně pokročila. Přesto se ale ke krbovému topení stále vracíme, i když v trochu obměněné a o poznání dokonalejší formě. Dnešní sálavé a akumulační krbové vložky toho opravdu dokážou mnohem více, než dávné krby na starých hradech. Proti nim mají totiž některé výhody. Především v tom, že s jejich pomocí se teplo uvolňuje postupně po dobu několika hodin. Nikdy se nemusíte bát, že těsně u ohně bude přetopeno, zatímco o kousek dál už budete drkotat zuby zimou. Sálavé teplo dokáže místnost vytopit stejnoměrně a požadovanou teplotu udržovat po dobu mnoha hodin.

Uklidňující účinky

Nikdy se také nebudou do místnosti uvolňovat jakékoli zplodiny, jedná se o zdravé, ekologické topení, o čemž se můžete na vlastní oči přesvědčit na FLAMEN. U sálavého topení se neohřívá vzduch, nedochází k přepalování prachu na topidle. Proto jde o topení vhodné pro lidi trpícími chorobami dýchacími potížemi, alergiemi i astmatem. Málokterý druh topení poskytuje takový komfort pro lidi nemocné a s citlivými horními dýchacími cestami. Celkově se budete v bytě vyhřívaném sálavým teplem cítit mnohem lépe než v domovech s jiným druhem topení. Krbové topení je totiž také určitý druh psychoterapie, má prokazatelně uklidňující účinky.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain