Zaujala Vás akvaristika? Poradíme Vám, jak začít

Snad jen jako milovník akvaristiky můžete pochopit, jaké to je konečně sehnat druh rybiček, který jste měli už nějaký čas v „zorném poli“. Pokud ovšem s akvaristikou teprve začínáte, budete se muset nejprve plně soustředit na akvaristické potřeby.

Akvamex2

Skleněná akvária, nebo kompletní akvarijní sety?

Zcela zásadní je vybrat vhodné akvárium. To si můžete pořídit s rámem či bez rámu a v několika tvarech i velikostech. Nejprve si tedy musíte ujasnit, kde jej budete mít vlastně umístěno, kolik chcete chovat rybiček apod. Pro začátečníky jsou v každém případě výtečným řešením akvarijní sety a komplety, neboť tímto způsobem si pořídíte celou základní výbavu v jednom!

Tip: nevíte, jaké akvárium zvolit? Zkuste si vybrat v e-shopu Akvamex.cz.

Další nezbytné akvaristické potřeby

Nechcete-li zvolit výše zmíněný akvarijní set, můžete samozřejmě veškerou výbavu pro akvaristiku nakoupit jednotlivě. Rybičkám musíte vytvořit zajímavé prostředí, takže budete potřebovat různé rostlinky, říční písek, kameny, ale třeba také dřevěné dekorace. Nezapomínejte ani na pomůcky, bez nichž se neobdejte, tedy např. stěrku na řasy, teploměr, krmivo anebo síťku.

Tip: prohlédněte si aktuálně prodávané akvaristické potřeby. Jistě naleznete ty pravé.

V neposlední řadě by Vás měla zajímat technika pro akvária. Za všechny výrobky zmiňme alespoň LED osvětlení, filtry, topítka a vzduchovací techniku, z níž Vám doporučujeme membránové kompresory. A kde vlastně veškeré potřeby pro akvaristiku pořídit? Samozřejmě všude tam, kde se prodávají potřeby pro zvířata – třeba v již zmíněném internetovém obchodě Akvamex.cz.

Mohlo by Vás zajímat: pokud Vás zajímají i další podrobnosti, určitě si přečtěte článek Jak správně zprovoznit akvárium a budete do začátku připraveni kompletně!