Závitové kalibry: Co vše si rozmyslet při jejich nákupu

kalibryPožadavek na přesnost je u všech firem naprosto nezbytný. Při výrobě čehokoli je nutné dodržovat technologické postupy a raději třikrát měřit a jednou řezat. Ještě více charakteristická je tato situace u závitů. Právě ony jsou součástí nejrůznějších přístrojů, nástrojů a zařízení. Není myslitelné, že by konkrétní závit nebyl přesný a nezapadal do daného nástroje. I proto je výroba závitů velmi dobře střežena lidmi dbajícími na jejich dokonalost. Tito kontroloři potřebují ke své činnosti speciální kalibry, díky nimž se rychle orientují. Podle jakých aspektů je vybírat, jaké druhy existují a kde je nakupovat? Na tyto otázky si odpovíme v následujících řádcích.

Jaké druhy kalibrů existují?

Co jsou vlastně kalibry? Jedná se o speciální druhy měrek, které dokážou přesně zmapovat rozměry závitů. K dispozici jsou prakticky dvě základní provedení. Tím prvním jsou trny, jejichž prostřednictvím se měří vnitřní závity. Pro přesné změření těch vnějších jsou určeny jiné závitové kalibry, takzvané kroužky.

S důrazem na přesnost a dlouhou životnost

Velmi důležitá je u kalibrů především přesnost. Právě na ni je třeba se soustředit a shánět sortiment, který je přesně nastavený. Mnozí prodejci nabízejí precizně měřící kalibry, se kterými je radost pracovat. Jejich základem musí být spolehlivý materiál. Optimální je kalená ocel schopná odolat i extrémním změnám teplot. Závity totiž musí být měřeny přesně v chladu i naopak ve velkém horku. Především ve venkovních provozech se teploty mění vcelku razantně.

Vyberte si u specialisty

Nakupovat kalibry můžete pohodlně u specializované společnosti. Na webu kalibry.cz jich najdete spousty. Ať už potřebujete trny, kroužky, případně válečkové či jiné kalibry, stoprocentně si v pestré nabídce vyberete. Samozřejmě se tady můžete i poradit před nákupem, abyste skutečně získali to, co potřebujete.