Zdobené obálky pro každou příležitost

Krásné přání k svatbě či narozeninám je sice hlavně o obsahu, ale také forma by měla mít nějakou kulturu. Na trhu dnes najdete všelijaká přání. Můžete to vše brát s vážnou tváří a koupit seriózní přání nebo to pojmout žertovně. Ať už tak, či onak, aby vaše blahopřání vypadalo opravdu slavnostně, mělo by být v pěkném obalu. Podívejme se nyní, jaké se nabízí možnosti.

Správná volba barvy

Nejprve si musíme uvědomit, pro jakou příležitost je náš lístek určen. Jestliže chceme blahopřát novomanželům, bude vhodnější vybrat serióznější obálku. Nabízí se metalické barvy, jako jsou stříbrná, zlatá či měděná. Pokud si potrpíte na detail, můžete sladit barvu obálky s barvami, které si nevěsta vybrala pro svatbu. Pakliže je blahopřání určeno pro narozeninovou událost, vybereme takovou obálku, která odpovídá věku a povaze oslavence. Mladší ročníky určitě neurazí veselé barevné obálky, pro starší generaci je vhodnější neutrální obal. Rozhodně se vyhněte černé barvě, pokud tedy oslavenec neuznává emo nebo gothic styl.

Z čeho můžete vybírat

Chcete-li přání pojmout slavnostněji, zkuste se zaměřit na obálky se strukturou, netradičních tvarů či s nějakým hezkým doplňkem. Možností je mnoho. Skládaná obálka z papíru ve tvaru motýlka nebo růže zaujme každou romanticky založenou duši. Speciální obálka se šňůrkou zase působí hravě, takže bude znát, že jste si na přání dali záležet. Pro svatební oznámení se většinou volí klasické bílé obálky. Proč ale nebýt trochu originálnější? Rozhodně oznámení lépe vynikne v neonovém případně dvoubarevném obalu, jenž bude působit tajemně a podtrhne překvapení z plánované události. Stejně tak obyčejný dopis vaší drahé polovičce zaujme více, bude-li umístěn v okrasné obálce. Zahoďte strojenost a snažte se být nápadití i v drobnostech, zaručeně tím druhé potěšíte.