Zkušené rady, které pomohou spolehlivě vyčistit vaši podlahu

Zkušené rady, které pomohou spolehlivě vyčistit vaši podlahu

Mezi nejčastěji využívané podlahové krytiny patří plovoucí parkety a koberce. V obou případech je nutné dbát na důkladnou a především pravidelnou údržbu. Nejde jen o lepší vzhled a útulnou atmosféru, ale především i o to, aby se na podlaze neusazovaly nečistoty, alergeny a roztoče. Ty se nejčastěji vyskytují v kobercových vláknech a podlahových spárách. Mohou z nich dokonce vzniknout i plísně a další nepříjemnosti, kterých se v domácnosti budete později velmi špatně zbavovat.

Zbavte se nepříjemných skvrn na podlaze jednou provždy

Něco jiného je běžná údržba a jiný problém jsou skvrny, které často mohou na podlaze ulpět, a je těžké se jich zbavit. Platí to především u koberců, kde se skvrna propíjí do kobercových vláken, a proto je těžší ji odstranit. Mastné fleky se dají přitom celkem snadno odstranit jednou sodou. Na skvrny od krve funguje studená voda a fleky od kávy nebo čokolády vyčistíte obyčejnou kuchyňskou solí. Přichycenou žvýkačku na vláknech odstraníte jedině zmrazením ledovými kostkami. Další tipy najdete zde.

Zkušené rady, které pomohou spolehlivě vyčistit vaši podlahu

Dřevěné podlahy nesnesou hrubé zacházení

Trochu jiné je to v případě dřevěných podlah. Ty jsou mnohem víc náchylné na poškození a nejsou tak odolné jako koberce. Klasický kartáč nebo agresivní domácí přípravky na ně prostě použít nemůžete. Pravidelné čištění podlah vám může pomoci předejít nutnosti odstraňovat silnější nánosy. Pak postačí voda a následné ošetření speciálními vosky na podlahy, které budou podlahy schopně chránit před dalším zašpiněním. Pravidelné čištění může navíc prodloužit životnost podlahy.

Zkušené rady, které pomohou spolehlivě vyčistit vaši podlahu

Nebojte se svěřit čištění podlah zkušeným firmám

Jestliže máte strach, že byste použili špatný přípravek a podlahy nenávratně poškodili, nebo nemáte čas na jejich hloubkové čištění, můžete si objednat profesionální úklidové služby, které se zabývají kompletním úklidem domácích i firemních prostor a využívají šetrné strojové čištění podlah pro ještě dokonalejší výsledky. Při první prohlídce firma jednoduše zhodnotí, v jakém jsou vaše podlahy stavu a následně provedou odstranění skvrn a hloubkové čištění. Mohou vám také poradit, jak na pravidelnou efektivní údržbu podlah, aby vám vydržely co nejdéle jako nové.


„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain