Znovu přichází čas nafukovacích bazénů

S jarem, které je již v plném proudu, přišlo i teplé počasí a tedy čas na oprášení vašeho bazénu. Ty jsou velmi oblíbenou a neodmyslitelnou součástí léta. Ale pokud ještě žádný nafukovací bazén nevlastníte, neváhejte a nějaký si pořiďte ještě dnes.10340182

Jak a z čeho vybírat

Volbu bazénu byste neměli podcenit. Nejdřív si pečlivě vyberte místo, na který ho umístíte a pak se teprve poohlížejte po konkrétním typu. Měl by být ideálně umístěný v jižní části vaší zahrady, kde slunce svítí nepřetržitě celý den. Pokud toto umístění z nějakého důvodu není možné, najděte jiné místo, kde je co nejdelší sluneční svit. Myslet musíte také na to, kolik lidí se v něm bude koupat. Máte-li rozvětvenou rodinu, určitě je lepší pořídit si bazén větších rozměrů, který celou vaší rodinu pojme. Pokud chcete pořídit maličký bazének jen pro vaše děti, můžete samozřejmě sáhnout po speciálním dětském. Výrobci zásobují trh bazény nejrůznějších barev, ale také tvarů. Nafukovací bazény nemohou nahradit ty zabudované do země, ale jako osvěžení v horkých letních dnech poslouží stejně a navíc nemusíte na zahradě hloubit díru na jejich zapuštění. Nezapomeňte se podívat také po nafukovacích hračkách a doplňcích, které výrazně zvýší zážitek z bazénového dovádění, především u dětí.

Cenová dostupnost

Částka za nafukovací bazén se samozřejmě odvíjí od několika hlavních aspektů, jako je jeho velikost nebo kvalita použitého materiálu. Pokud máte finanční prostředky, rozhodně je lepší investovat do dražších kousků, které vám poslouží lépe a především déle. Cenové hranice se pohybují od pěti set až po několik tisíc korun. Záleží také na tom, zakoupíte-li bazén s filtrací či bez ní.

Jak nafukovací bazén postavit

  • Důležitý je terén, na kterém bude bazén stát. Odstranit byste měli především ostré větvičky a kamínky, které by později mohly bazén protrhnout. Protržení bazénu zabráníte jeho podložením jemným maltovým pískem, starým kobercem, či polystyrenem.
  • Bazén po vybalení rozložte a měli byste ho nechat hodinu ležet, aby materiál změkl a lépe se s ním poté pracovalo. Také v tomto bodě nesmíte zapomenout na umístění filtrace. Ta má být umístěna pod hladinou vody na vodorovném místě.
  • Aby byl bazén připraven k napuštění vodou, vložte z vnitřní strany do výstupních otvorů plastové tuhé trubice, ke kterým později připojíte hadice filtrace. Do vnitřní části otvorů vložte modré záslepky.
  • Nyní musíte vyrovnat dno bazénu tak, aby mělo co nejméně záhybů a bylo co nejrovnější. Předejdete tím zbytečnému nebezpečí poškrábání či protržením. A můžete částečně nafouknout vrchní okraj bazénu.
  • V průběhu napouštění se teprve ukáže jeho pravá velikost. Máte-li napuštěno přibližně 75% objemu, dofoukněte zbytek lemu.
  • Hotov! Užijte si pěkné počasí a koupání v bazéně.

Příspěvek Znovu přichází čas nafukovacích bazénů pochází z Bydleni & Styl.cz