Zpestřete svou domácnost pomocí originálního aerária

Rozmanité dekorace v podobě rostlin vykouzlí z každého domova pestré a příjemné prostředí. Pokud vás však nudí běžné květináče, nemáte dostatečný prostor nebo si přejete péči o květiny věnovat méně času, vyzkoušejte zajímavější variantu, a to tzv. aerárium. Při jeho tvorbě můžete vymýšlet různé kreace a těšit se z originálního výsledku.

Nechte se okouzlit levitující zahrádkou

Jedná se o nádobu, která je navržena jako skleněná koule či kapka sloužící k zavěšení do prostoru. Aerárium dále disponuje větším kruhovým otvorem, pomocí něhož se dovnitř umisťují rozmanité druhy rostlin a vytvářejí tak estetický a nápaditý bytový doplněk. Zavěsit ho lze na slunné místo na garnýže nebo na hřebík do prostoru.

Tato zahrádka v kouli vás okouzlí především svou nenáročností. K pěstování lze vybírat z mnoha rostlin, jako jsou například tillandsie, které nepotřebují zeminu a živí se převážně ze vzduchu. Další možnost je aerárium na orchidej doplněné zeminou.

Zpestřete svou domácnost pomocí originálního aerária

Orchideje tímto způsobem načerpají potřebné světlo a zároveň je vystavíte do volného prostoru. Aerárium funguje jako malý skleník, díky němuž se ke květině dostane potřebná dávka světla a výborně udržuje přiměřenou vlhkost.

Vrhněte se do tvoření aneb spolehlivý návod na aerárium

Založení aerária není žádná věda. Při vytváření nové dekorace pusťte uzdu své fantazii a vytvořte originální kousek. Nejprve si rozmyslete, jakou květinou chcete svou domácnost ozdobit, a až poté volte vhodné floristické potřeby.

Jako základ poslouží zemina, písek nebo kamínky, které doplníte o potřebný substrát. Do této směsi je následně umístěna rostlina, která od této chvíle dělá parádu a okouzlí všechny příchozí. Perfektního výsledku docílíte s pomocí pinzety, která vám pomůže v malém prostoru uspořádat všechny prvky tak, aby zůstaly na svém místě.

Nezapomínejte také na fakt, že rostlinka vám časem povyroste a myslete tedy na dostatečný prostor a velikost aerária.

Zpestřete svou domácnost pomocí originálního aerária

Poradíme vám, jak se o své květinové potěšení postarat

Péče o aerárium je snadná a rychlá, přesto tato malá zahrádka udělá spoustu radosti. Zvolte si osvětlené místo, kde vám bude aerárium vyhovovat, a poté už jen zalévejte dle typu rostliny. Nejčastěji se však jedná o pouhých pár kapek, a to jednou do týdne. Abyste přesně odměřili menší množství vody, můžete použít pomocníka ve formě čajové lžičky.

Perfektní dárek pro vaši rodinu a blízké

Pokud chcete udělat radost i ostatním, vyzkoušejte aerárium vybavit dle svých představ a následně darovat. Zdobit ho nemusíte jen s pomocí rostlin, ale také dekorativní svíčkou, kamínky, či netradičním přírodním prvkem. Přijdete tak s nevšedním dárkem a okouzlíte obdarovaného svou tvořivostí.

Autor: Lepaso.cz