Zvolte správnou kapacitu vířivky

Než se rozhodnete pro nákup vířivky, možná by vás mohlo zajímat, že vířivé vany je možno dělit podle různých parametrů:

  • podle kapacity,
  • podle rozměrů,
  • podle funkce,
  • podle vzhledu.

Zvolte správnou kapacitu vířivky

Pokud se v tomto dělení zorientujete, bude váš výběr jednodušší.

Co se týče kapacity, je třeba pečlivě zvážit počet osob, který bude v jednu chvíli vířivou vanu používat. S tím samozřejmě souvisí rozměry. Jak bude vířivka veliká, je limitováno také stavebními dispozicemi (vnitřní vířivka) nebo dispozicemi pozemku (venkovní vířivka).

Nechte si odborně poradit, rozměry vířivky si musí sednout se zvoleným prostorem

Vzhledem k tomu, že vířivé vany se nedodávají rozložené, musí být jejich velikost vždy volena s ohledem na průchod do prostoru, kde mají být umístěny. Pokud hodláte umístit vířivku do poschodí, konzultujte pro jistotu vždy nosnost podloží se stavebním technikem.

Spojte bublinkovou relaxaci s plaváním – udělejte pro své zdraví maximum

Co se týče funkce, je možno vířivky dělit podle toho, zda chcete raději sedět v bublinkách nebo ležet na hydromasážní lavici a nechat se hýčkat sofistikovaným systémem trysek od chodidel až po krční páteř. Je třeba vědět, zda chcete v luxusní vířivé vaně jenom pasivně relaxovat, nebo dáte raději přednost aktivnímu plavání ve Swim Spa.

Vířivá vana – dominanta prostoru, v němž se nachází

Ať už se jedná o vířivky venkovní, americké vířivé vany nebo vířivky určené do interiéru, vždy je třeba si uvědomit, že obyčejné i luxusní vířivky se vždy stanou dominantou prostoru, ve kterém budou umístěny. Pečlivě tedy vždy volte tvarovou dispozici, obložení a skořepiny. Závěrem je třeba podotknout, že má-li se vířivá vana stát pro váš domov pravým potěšením, má-li vám přinášet pouze radost a užitek, vždy si její pořízení dobře promyslete a pro konzultujte ho s odborníky.


„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde