Banka vám nepůjčí? Zkuste to jinak! Bez registru!

Potřebujete nutně půjčit peníze? Rozbila se vám pračka, lednička nebo auto? Nebo chce vaše ratolest dělat řidičák či studovat v zahraničí? A vaše banka vám nepůjčí a nezajímá ji, že ty peníze opravdu potřebujete? Příčin může být několik. Například máte nízký příjem. Nebo naopak vysoké výdaje. Pokud to ale není ani jeden z těchto důvodů, bude příčina nejspíš nějaký záznam v registrech dlužníků a ani o něm nemusíte vědět. Stačí, když na pár dní přečerpáte bankovní účet do nepovoleného debetu o pár korun nebo se zpozdíte s platbou faktury za telefon a problém, respektive záznam, je na světě.

Vše má své řešení

Nevěšte ale hlavu. Ještě není všem dnům konec. I přes přísnou novelizaci zákona o spotřebitelských úvěrech můžete stále na trhu najít poskytovatele půjček bez registru. Takovou půjčku bez registru najdete tedy výhradně mezi nebankovními půjčkami. Nebojte, nemusí jít hned o podvodníka, který nedodržuje nařízení zákona. Novele výše zmíněného zákona nařizuje poskytovatelům, aby dostatečně kontrolovali bonitu svých potenciálních klientů a žadatelů o půjčku. Co už však v zákoně chybí, je způsob, jakým je nutné bonitu kontrolovat. Tudíž není problém, když poskytovatel do registru nenahlíží a půjčky bez registru poskytuje i po novelizaci.

Kde půjčku hledat

Jak jsme zmínili již výše, půjčky bez nahlížení do registru dlužníků nabízí výhradně poskytovatelé z řad nebankovních institucí. Drtivou většinu z nich, ne-li všechny, naleznete v dnešní době především na internetu. Většinou mají také na svém webu uvedeno, zda nahlíží do registrů dlužníků, nebo ne. Obvykle tuto informaci naleznete v rubrice Často kladené otázky. Může se však ukrývat i jinde.

Důvěřuj, ale prověřuj.

I když je trh s nebankovními půjčkami hodně regulován a hlídán, nikdy není na škodu si případného poskytovatele půjčky trochu prověřit. V první řadě si zjistěte, jestli má licenci ČNB a poskytuje půjčky legálně. Dále si také čtěte recenze od jiných klientů. Můžete si také projít různé internetové srovnávače.