Fotovoltaika má v moderním rodinném domě významnou roli

Ceny elektrické energie jsou neustálým strašákem každého majitele nemovitosti. Za platby můžete v případě rodinného domu dát desítky tisíc korun ročně. A to i tehdy, zvolíte-li si výhodný tarif. Právě z tohoto důvodu je stále více aktuální otázka výroby elektřiny z vlastních zdrojů pomocí fotovoltaických panelů.

Přispějete ke zlepšení životního prostředí a navíc ušetříte spoustu peněz

Fotovoltaické panely se právem objevují na stále větším množství objektů. Platí to i pro rodinné domy, kde díky jejich využití lze snížit náklady na provoz domácnosti o desítky procent. Pokud si domů pořídíte systém, který využívá sluneční energii k výrobě elektřiny, nejenže se stanete méně závislými na centrálních dodávkách, ale zároveň přispějete ke zlepšení životního prostředí. Při výrobě elektřiny tímto způsobem totiž nedochází k vypouštění žádných škodlivých látek do ovzduší. Dalším pozitivem je fakt, že systémem můžete pro své obydlí zajistit nejen dodávky elektrické energie, ale zároveň i vytápění domácnosti a ohřev vody.

Hybridní zařízení dodává elektřinu i v noci

Moderní hybridní fotovoltaická elektrárna pak umí akumulovat získanou energii, takže ji lze využívat i v době, kdy je noc. Je ale důležité, aby měla vhodnou kapacitu. Pokud byste si nechali nainstalovat příliš objemný systém, docházelo by ke vzniku přebytku energie, jejíž následný prodej do sítě by se vám nijak nevyplatil, pouze byste tak na počátku zaplatili více peněz za pořízení elektrárny.

Pokud jde o investici, má u rodinných domů poměrně rychlou návratnost. Vzhledem k tomu, že systém bude fungovat až desítky let, rozhodně se náklady na jeho pořízení vyplatí.

Máte-li zájem dozvědět se více informací o možnosti pořízení fotovoltaické elektrárny, navštivte webové stránky www.solarpartner.cz. Firma SolarPartner má s prodejem a instalací dlouholeté zkušenosti.


„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde