Jak to u mě visí & SOUTĚŽ s posters.cz

Dneska vám chci ukázat zase něco málo ode mne z pokoje, konkrétně čtecí koutek a domácí galerii, kterou se mi konečně po dost dlouhé době podařilo nainstalovat. A jako bonus si dáme i soutěž s eshopem www.posters.cz, za odměnu, že jsme se ještě neupekli! To ale budete muset číst až do konce :)


Tak začnem z rohu. Křesílko určitě znáte, bylo součástí mého loňského Ikea projektu na Designblok, ale článek o tom, jak jsem ho čalounila, jsem já ostuda doteď nebyla schopná udělat. Hrůza. Ale furt je v plánu! Hehe.

Fotku na stěně mám moc ráda, byl to dárek autorky i s věnováním a fotka si tak zasloužila svou vlastní zeď. Prostor nad křeslem je prázdný a zatím tak i zůstane, ale uvidíme, třeba to přehodnotím. No a o tripod lampě toužím už asi tisíc let, taky jsem o nich kdysi psala tady, takže vlastně žádný velký překvapení...


Moje "galerie" je přímo naproti postele, když se mi tedy zrovna zadaří probudit se na zádech, je po ránu to první, co uvidím. A to vůbec nejni špatný! Oblíbené obrázky, tisk od Lenky, další z etsy a pak největší plakát od finské Hanny Konoly jsem tak vyhodnotila jako vzájemně ladící mixturu, která se mi bude na zdi hezky vyjímat dohromady.

Pokud se chystáte na instalaci takovéto domácí galerie, mám pár tipů, který mi dost ulehčily práci. Jako první jsem udělala to, že jsem si obrázky vyskládala na podlahu, a šontala s nima do té doby, než mi z toho vylezla finální a ideální konstelace. Tu jsem si pak změřila metrem, abych věděla, jak bude celé to veledílo vysoké, a kde mám vůbec začít. Vyšlo to až u stropu. Měla jsem z toho obavy, ale vůbec nevim proč, protože je to super!

Následně jsem začla od nejvyššího obrázku. Pomáhala jsem si vodováhou a masking tape, kterou jsem nalepila tam, kde bych si představovala horní hranu...a to jsem následně zkontrolovala z odstupu, jestli jako fakt jó. Od toho prvního pověšeného jsem se pak orientovala dál.


Prádelníček jsem splašila na aukru a je sice malinký, ale dost ho miluju! Akorát sem přebrousila a natřela desku a jinak byl hned ready.Co se týče mých dalších zdí, nemám ještě úplně jasno. Nicméně jsem si vždycky dost přála nějakej fakt dobrej filmovej plakát, tak jsem tak jako sondovala co z toho, načež se mi ozval eshop http://www.posters.cz/, jestli něco nepodniknem, čímž mi značně kápl do noty. Jejich nabídka filmových plakátů mě totiž poměrně dost baví a kupříkladu původní plakáty Hvězdnejch Válek jsou něco, nad čím pošilhávám už asi miliardu let. Hele:


Ale marveláckej Iron Man by mi teda taky nevadil (sice trochu guilty pleasure, ale co jako? Je vtipnej, no!)


Pak jsem taky zauvažovala nad něčím něžnějším, ale to ve výsledku asi neprojde, protože mám radši knížku s blbým koncem, jak film s dobrým. Ale Audrey je zkrátka Audrey...

obrázky via posters.cz

Zarámovaný plakát je hrozně fajn věc. Stojí to relativně málo peněz, dobře to vypadá a jde to snadno obměňovat. Sama mám v záloze už jeden velkej rám na něco příštího. No a abyste z toho taky jednou něco měli, mám tu pro vás tu slíbenou soutěž!

Nákup v hodnotě 500 korun na eshopu http://www.posters.cz/, který má ovšem nejenom plakáty, ale i obrazy, fototapety, cedule a spoustu dalších věcí, vyhraje ten, kdo mi tu do příštího pondělka 17.8. nechá v komentářích odpověď na soutěžní otázku "Kolik plakátů si musíte na www.posters.cz koupit, abyste dostali jeden zdarma?!". (Odpověď hledejte na jejich stránkách....) K tomu přidejte kontakt a ideálně lajk mému facebooku a já pak někoho vylosuju. Co vy na to? Dobrej dýl, no ni?

Tak mi dejte vědět, jak to máte s plakátama vy a co vám doma všecko visí! Krásný zbytek nedělního večera

post signature