Dát koberec do kuchyně zní ze své podstaty jako poměrně nepraktická záležitost. Ono to tak ale nutně vůbec nemusí být. Pokud zvolíte vhodný materiál, nemusí být s údržbou nijak zvláštní problém. Kvalitní vlna je promaštěná lanolinem, takže tu jen tak nezasviníte. Koberečky z PVC stačí osprchovat ve vaně a bavlněné zase hodit do pračky. Hlavní je vybrat si takovou barvu, na které nebude moc vidět binec, a takový materiál, který vám neuklouzne zrovna ve chvíli, když ponesete hrnec s vařícím gulášem.
1. Přesně z toho protiskluzového důvodu tadyk položili pestrý kelim na neutrální jutový podklad. Trocha barvy a neutrální kuchyně má naráz energie na rozdávání.
2. Kromě celkového vyznění místnosti zvládne koberec v kuchyni ještě jednu prima věc - úplně skvěle ji zateplí. A proto jsme si koberec do naší studené kachličkové kuchyně pořídili i my. A je to boží. Ale o tom zas jindá!
3. Boží střeleně jarní barevná kombinace!
4.
5. Mně se líbí hlavně barevné vzorované koberečky, o nápadnou změnu se ale postará i obyč kobereček třeba s proužky.
6. Ukažte mi peršana v kuchyni s keramickým dřezem a bílým kachličkama s tmavou spárou - a potřebuju slinták.
7. Tu se mi moc líbí ty krásně vyladěné barvy. Koberec vypadá vlněný, bude tedy odolný proti zasvinění. Krémová barva zase oproti barevným kobercům (a třeba červené) dobře skryje všechny drobky.
8. Ale co naplat - ty barvy jsou prostě zábava
9.
10. Jak je vidno, i koberec v pokročilém "vintage" stadiu může vypadat sakra dobře. A při ukydnutí marmelády nejsou ani tolik nutné výčitky svědomí.
Koberce mě v poslední době fakt dost baví. Obávám se, že vás na podobné téma čeká výhledově ještě jeden článek :))
Čus bus
