Poradíme, jak ušetřit při nákupech přes internet


Nakupujete na internetu často? Pokud ano, jistě dáte dohromady celou řadu pozitiv, která je právě s touto cestou přímo spojena. Když máme být konkrétní, tak mezi hlavní klady online nakupování patří:

  • Široký sortiment
  • Dobrá skladová dostupnost
  • Rychlost nákupu

Je tu ale ještě jedna věc, která může být s nákupem na internetu spojena. Jsou to nízké ceny. Chcete ušetřit? Toto jsou naše tipy, jak na to.

Hledejte zlevněné zboží

První naší doporučovanou možností, jak při nákupech přes internet ušetřit, by měla být vaše snaha založená na tom, že budete hledat zlevněné zboží. Tedy slevy. Není nic výjimečného, že je celá řada internetových obchodů, které chtějí nalákat nové zákazníky právě tím, zboží třeba i o několik desítek procent zlevní. A právě tolik je možné při nákupu ušetřit. Pozor ale na to, že takové slevy obvykle nemusí trvat nijak výrazně dlouho. Je s nimi spojeno buď to, že se jedná jenom o krátkodobé akce, nebo je s nimi spojeno to, že se zboží ve slevě vyprodá a už není.

Zajímejte se o slevové kupony

I ty jsou možností, jak při svých nákupech přes internet ušetřit. Dnes se jedná o skutečně velký hit. Je to dáno i tím, že kuponů je k dispozici celá řada a tak si lze najít ten, který může platit právě ve vámi vybraném internetovém obchodě. Jasným příkladem mohou být třeba Astratex slevy. Tedy kupon, který opravňuje k využití slevy na nákup spodního prádla, nebo plavek. Jde samozřejmě o příklad a tak když potřebujete, není žádným problémem najít kupon na cokoliv jiného – třeba do obchodu se sortimentem nábytku a vybavení pro vaši domácnost.

Kladem kuponů je to, že jsou celkem snadno použitelné. V podstatě nakupujete jako doposud, jenom v jednom z posledních kroků objednávky použijete unikátní kód, díky kterému je využita sleva. Typy kuponů mohou být celkem různorodé. Toto jsou tři nejčastější.

  • Sleva stanovená pevnou částkou
  • Sleva stanovená v procentech
  • Sleva na druhý kus zboží

Porovnávejte ceny

Internetové obchody se svými cenami mohou celkem výrazně lišit. Není nic výjimečného, že stejný kousek je možné pořídit za cenu, která je rozdílná i o desítky procent. Toto si pamatujte a při snaze ušetřit se zaměřte také na porovnání cen. Opět si můžeme ukázat jeden příklad. A tím mohou být Bibloo slevy. Když se podíváte na vybraný módní kousek, a vyhledáte si ho v ostatních obchodech, pravděpodobně ho levně nepořídíte. Nemusíte mít obavu, že přeplatíte více, než je nezbytně nutné. A takto doporučujeme postupovat u každého zboží. Hlavně u toho dražšího – třeba nábytku do bytu, když něco stojí i desítky tisíc, mohou být úspory nikoliv jenom v drobných, ale nějaké té tisícovky také mohou dosáhnout. Tu můžete investovat třeba do koupě něčeho dalšího, nebo ji investovat do dobré večeře, zábavy, či v podstatě čehokoliv dalšího.

Nakupujte více

Ano, i toto je cesta, jak se dá při nákupech přes internet ušetřit. Je sice pravdou, že bude nutné vydat z peněženky vyšší částku, ale ta bude v konečném součtu příznivější, než když uděláte dva samostatné, na sobě nezávislé nákupy. Důvody jsou hned dva. Není nic výjimečného, že některé internetové obchody dávají při větším objemu takzvané množstevní slevy. Čím vyšší je tedy částka vašeho nákupu, tím zajímavější procenta mohou být nabídnuty ve formě slevy.

Druhým důvodem je poštovné. Není nic neobvyklého, že od určité částky je zdarma. Právě toto je ta suma, kterou lze ušetřit. Ceny dopravy rozhodně nemusí být malé. Standardně mluvíme co částkách okolo stokoruny, ale když jde třeba o dopravu nábytku a jiných větších nebo těžších kusů, dostáváme se do kategorie, kdy přeprava stojí i několik stovek. A ty je možné díky vyšší hodnotě nákupu celkem snadno uspořit.

 


„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich