Pořízením tepelného čerpadla ušetříte spoustu peněz za energie

Zoufáte si nad vysokými účty za energie a hledáte efektivní způsob, jak do budoucna citelně ušetřit? Změna dodavatele přinese do vašeho rozpočtu maximálně o několik tisícovek na víc. Mnohem větší úspory dosáhnete investicí do zateplení a výměny oken. Anebo výměnou zdroje tepla za moderní tepelné čerpadlo, které z 1kW příkonu elektrické energie dokáže získat až čtyřnásobek. Zajímají vás podrobnosti?

Na jakém principu funguje tepelné čerpadlo vzduch-voda?

K nejrozšířenějším typům tepelných čerpadel patří varianta vzduch-voda. Zařízení odebírá teplo z venkovního vzduchu a používá ho pro ohřev vody nebo topného systému. Je k mání v kompletním provedení nebo ze dvou samostatných jednotek (venkovní a vnitřní).

K největším výhodám tepelných čerpadel vzduch-voda patří jednoduchá instalace, oproti ostatním typům čerpadel nižší pořizovací náklady, nízké provozní náklady, ekologický charakter a možnost využití levné sazby elektřiny pro celý dům.

Která tepelná čerpadla patří k těm nejlepším?

Chcete-li mít z tepelného čerpadla dlouhodobý užitek, zaměřte se na sortiment vyšší třídy. Následující značky patří k nejspolehlivějším a nejúspornějším na trhu. Zároveň nabízí intuitivní ovládání a další příjemné benefity, kterých by se vám od levnějších čerpadel nedostalo.

Panasonic Aquarea

Tepelná čerpadla Panosonic Aquarea jsou dostupná v provedení split (dělené) a jako monoblok systém. Obě varianty se vyrábí ve výkonových řadách s topným výkonem od 7 do 16 kW. Oproti elektrickým topným systémům jsou úspornější až o 78 %.

Daikin Altherma

Vysoce účinná tepelná čerpadla Daikin Altherma jsou cenově dostupná, a přitom vykazují prvotřídní vlastnosti – tichý chod a nízké náklady na provoz. Nízkoteplotní čerpadla jsou ideální pro novostavby, vysokoteplotní pro rekonstrukce.

S výběrem vám pomohou profesionálové

Nevíte si rady s výběrem? Obraťte se ne společnost KLIMA RAPID, která nabízí široké spektrum kvalitních tepelných čerpadel. To vše včetně komplexního servisu od A do Z. Více se dozvíte na www.klimarapid.cz.