Přesné a rychlé měření jako základ efektivní výroby

 

 

Vlastníte strojírenský nebo jiný podnik a máte pocit, že náklady spojené s výrobou se neustále zvyšují? Možná se nebude jednat pouze o jakési zdání, ale tvrdou realitu. Za tou stojí nejčastěji vysoké procento zmetkových výrobků. Ty zkrátka čas od času v určité frekvenci vznikají, nicméně vaším úkolem je jim zamezit. Jak? Vcelku jednoduchým způsobem, a to zařízením kontrolního stanoviště. Co všechno je k takovémuto procesu zapotřebí a s jakými nástroji by měli kontroloři pracovat? Čtěte dál, odpovědi vám prozradíme.

Kontrolní stanoviště jako základ

Jestliže budete mít ve firmě speciální kontrolní stanoviště, fakticky ihned budete vědět, že se aktuálně vyrobil nějaký zmetkový kus. Zapomeňte na celé pokažené série a neskutečné výdaje, jež jsou s nezastavením omylu jednoho či více lidí spjaté. Měření v těchto kontrolních stanovištích může probíhat různě, nicméně na standardní metry, posuvná měřítka a podobné nástroje raději zapomeňte. Optimální volbou jsou moderní kalibry. Proč? Z několika následujících důvodů.

Kalibry se o přesnost postarají

Víte, co jsou to kalibry? Jedná se o specifické měrky vyznačující se dvěma typickými částmi. Jedna je dobrá a jiná zmetková. Princip jejich fingování je triviální. Správná strana se do vyrobeného otvoru jednoduše zasune. Zmetková nikoliv. Jakékoli otřepy a nepřesnosti se stanou minulostí. Měření je rychlé i přesné a v konečném důsledku ekonomické.

Vyberte si z mnoha druhů kalibrů

Velmi důležité je vybírat konkrétní druhy kalibrů dle daného výrobku či obrobku. Volit můžete například:

– nastavovací kroužky,

– třmenové kalibry,

– závitové kalibry měřící hloubku závitu

– a mnohé další.

Ať už hledáte jakékoli kalibry, podívejte se na kalibry.cz. K dispozici je jich tady spousta. Vybrat si budete moci z uceleného sortimentu. Drtivá většina zboží je skladem, takže vaši kontroloři mohou pracovat s kalibry třeba už za několik hodin.

 


„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde