Stínící systém do každého interiéru

Zařizujete-li interiér nebo toužíte po nové dekoraci, stínící systémy mohou být tím pravým. Mají nejen praktické využití, ale mohou fungovat i jako doplněk do bytu.

Nestárnoucí klasika

Dnes je k dispozici mnoho různých variant stínících systémů. Na vašich oknech už nemusí sedět stereotypní žaluzie. I přesto jsou klasickou a střídmou volbou vhodnou do každého pokoje. Jejich ovládání je jednoduché a schopnost stínění je dostačující. Žaluzie však propouští poměrně mnoho světla, takže nikdy nevytvoří úplnou tmu.

Pořídit si však můžete i vertikální rolety, o kterých už dnes vůbec neplatí, že se hodí pouze do kanceláří. Tvoří moderní doplněk velkých oken, mají jednoduché ovládání a jsou velmi moderní a aktuální. Okna můžete zastínit i látkovými roletami, které jsou také velmi oblíbenou variantou.

Variantou stínících systémů mohou být i dřevěné žaluzie, které se umisťují z vnější strany oken. Jejich ovládání je velmi jednoduché a propustnost světla je malá. Jsou vhodná hlavně do rodinných domů nebo do chatek.

Moderní varianta

Pro větší místnosti může být řešením, které zastíní prostor, nebo pokoj rozdělí, případně vám dá možnost podle potřeby oddělit jednu část od druhé, posuvná stěna, jejíž instalace je poměrně jednoduchá. Posuvné stěny jsou moderním řešením jak stylově zastínit místnost, případně mohou sloužit jako dekorace, jež nenásilně zaplní prázdný prostor.

Římské rolety jsou úžasnou dekorací, která může být doladěna podle vzhledu interiéru. Lze je vyrobit v různých vzorech a sladit je tak se zbytkem místnosti. K jejich výrobě se užívá různých dekoračních látek.

Nebojte se závěsů

Do některých interiérů se mohou hodit také klasické nestárnoucí závěsy. Lze je vyrobit z mnoha různých látek, více či méně propouštějících světlo, takže si můžete vybrat přesně podle svého vkusu. Můžete jimi perfektně doladit interiér – ve dne vyplní pokoj a budou hezkou dekorací zvláště v prázdnějších místnostech, večer vytvoří souvislou stěnu, která zabrání svitu pouličních lamp nebo měsíce za úplňku. Závěsy z těžkých látek vytvoří perfektní stínění, naopak jemné silonové závěsy mohou fungovat jako jemné doladění místnosti.