Svatovítským varhanům se blýská na lepší časy díky Pavlu Smutnému

main-organ-60303_1280Nedůležitější a nejvyhledávanější dominantou Prahy jsou bezesporu Hradčany a s nimi samozřejmě i katedrála svatého Víta. Ta v sobě skrývá mnoho z národního bohatství, toho si jsou dobře vědomy i tisíce turistů, kteří každoročně chrám navštíví. Mimo náhrobků slavných osobností historie a ostatků českých králů v sobě svatý Vít však ukrývá i mnohem méně frekventované skvosty. Jedním z nich by měly být i svatovítské varhany. Zatímco samotná katedrála byla dostavena téměř před sto lety, tak na odpovídající ozvučení už jaksi nezbyly peníze. O to, aby byl tento prohřešek již brzy napraven, se mimo jiné snaží i president BOHEMIAN HERITAGE FUND. Nové svatovítské varhany by tak měly být něco jako dárek ke stému výročí České republiky.

JUDR. Pavel Smutný

V Pavlu Smutném se kloubí dvě osobnosti. Jednou z nich je vážený právník z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný a také vášnivý podporovatel umění. Mecenáš Pavel Smutný je již přes dvacet let členem hned několika významných institucí, které se snaží o záchranu či obnovu kulturního bohatství. Ročně také přispívají nemalé částky na záchranu a podporu památek světového charakteru. Vždyť právě podpora kulturních projektů je projevem osobní velikosti a toho, že si člověk váží svého dědictví a zároveň se snaží zachovat odkaz budoucím generacím.

Bohemian Heritage Fund

Nadace Pavla Smutného Bohemian Heritage Fund se mnoho let angažuje na poli kultury, a díky ní se mohlo uskutečnit již mnoho zásadních projektů, které velmi příznivě ovlivnily kulturní bohatství. Za svoji snahu a úsilí na tomto poli si Pavel Smutný vysloužil i mnoho celospolečenského uznání a řadu prestižních vyznamenání. Mezi jedno z nejprestižnějších patří také cena Arnošta Lustiga, kterou získal z rukou ministra kultury Daniela Hermana.