Vinylové podlahy jsou luxusní i praktické zároveň. Kde najdou využití?


Kusovka_Optimist (1)Stavíte, rekonstruujete byt či dům anebo jste se jen rozhodli pro výměnu podlahové krytiny, ale nevíte, jakou vybrat? Odborní poradci z firmy Koberce Trend Vám rádi pomůžou vybrat tu správnou krytinu právě pro Vás. Pokud jste fanoušci moderních prostor a zároveň se nechcete obávat rozlitého pití, vsaďte na moderní a odolný vinyl.

???????????
???????????

Když během stavby či rekonstrukce přijde řada na podlahy, stojíme před nelehkým úkolem: vybrat materiál odolný, designově přitažlivý a nenáročný na údržbu. Ještě předtím, než uděláte finální rozhodnutí, zamyslete se nad vaší situací a potřebami. Každá místnost má jinou charakteristiku a záleží také na tom, kdo ji bude obývat či užívat. Jinými slovy, dva dospělí se budou při výběru orientovat pod jiných kritérií než rodina, v níž vyrůstají malé děti ve společnosti domácích mazlíčků.

Moderní vinyl je pevný, odolný a vizuálně může být velice pestrý. Dokáže imitovat dřevní i tkanou strukturu či jakýkoli materiál a dekor. Pokud chcete mít doma podlahu, u které se nemusíte obávat rozlitého pití, škrábanců od domácích mazlíčků a nevyčistitelných barevných skvrn, dopřejte svému interiéru vinyl. Tato praktická podlahovina dokáže vmžiku jakýkoli obývaný prostor proměnit v moderní a příjemně laděné zázemí. Vyhovuje i namáhaným místnostem, které budou po několik let útočištěm pro hry a aktivity dětí, stejně jako domácích mazlíčků.

Vysoké nároky na praktičnost a design? Vinyl!

Vinyl (1)Při výběru podlahové krytiny se nejčastěji setkáváme s požadavkem na atraktivní vzhled, praktičnost a snadnou údržbu. Všechny tyto požadavky splňují vinylové podlahy. Jsou navíc velmi variabilní – dovedou napodobit dřevo, dlažbu, kámen, korek i textil. Co se týče věrohodnosti, v široké nabídce vinylových podlah si dnes můžete vybrat tak, že například imitaci od skutečného dřeva pouhým okem nerozeznáte. Doporučujeme i přes širokou nabídku vzorů volit nadčasovost, která nepodléhá módním trendům a jen tak se vám neomrzí. Jde například o dubové podlahy v přírodní i bělené úpravě s jemnou, přirozenou texturou.

 

Jak se vyrábí vinyl?

Vinyl se zjednodušeně řečeno vyrábí ze směsi etylenů a přírodních solí. Kromě jiného se do něj přidávají chemická změkčovadla, podobě jako při výrobě PVC. Vinylové podlahy se prodávají v rolích i dílcích, záleží na množství přidaného změkčovadla. Přidá-li se ho více, vznikne měkčený vinyl v rolích, a pokud méně, výsledným produktem bude tvrzený vinyl v dílcích nebo lamelách. Díky technologii digitálního tisku je možné opatřit vinyl jakýmkoli dekorem. Dá se docílit i plastického efektu, a to speciálním 3D tiskem. Každý z nich se pak vytvrzuje několika nášlapnými vrstvami a ochranným nátěrem z polyuretanu.

Krytina k podlahovému topení

Vinyl je optimální podlahovinou i pro spojení s podlahovým vytápěním. Je dostatečně tvrdý a zároveň pružný, velmi příjemný na došlap bosou nohou, vizuálně i pocitově teplý, neklouže a pomáhá snižovat hluk. Údržba je také velmi snadná – stačí ho setřít mokrým hadrem. Nemusíte se bát, že vlhko či voda vinylu ublíží. Bez obav ho proto můžete použít i do koupelny.

 

 

 

 

Kde sehnat kvalitní podlahovou krytinu a jak jí položit?

 

Sortiment prodejen Koberce Trend nabízí širokou barevnou škálu vysoce kvalitního vinylu, který je k dostání na všech kamenných prodejnách. O pokládku se postará realizační tým, který Vám poskytne zaměření a konzultaci zdarma a profesionálně Vám položí vysněnou krytinu. Kombinujte vinylovou podlahu s kusovým kobercem a těšte se na luxusní komfort!


„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain