Vysokorychlostní odstředivé separátory oceníte nejen ve strojírenském provozu

Už jste někdy řešili čištění směsi různých látek. Jak třeba olej, tak i voda se mohou poměrně jednoduše znečistit. Nakupování nového oleje, anebo neustálé čerpání čisté vody především v průmyslovém provozu stojí nemalé finanční prostředky. Takovýchto směsí tady ovšem vzniká nemalé množství. Typickým příkladem budiž znečištěné převodové oleje anebo klasické mazací oleje, případně emulze. Ty se uplatňují hlavně u řezacích souprav, kde je zapotřebí snížit tření a hlavně teplotu, jež se řezáním nadměrně zvyšuje. Jaké je tedy řešení? Jednoduché. Spočívá v nákupu odstředivého separátoru. Na jakou značku vsadit a který typ koupit? To se dočtete v následujících řádcích.

Tradiční švédský výrobce

Odstředivé separátory lze samozřejmě sehnat v mnoha značkových i neznačkových provedeních. My doporučujeme výrobky švédské společnosti Alfa Laval spol. s r.o. Ta mimo jiné nabízí jak jednotlivé typy separátorů, tak i deskové výměníky tepla, ozubená kola a jiné související zboží. Vraťme se ovšem k separátorům. Jaké typy se hodí pro různé směsi?

Několik druhů odstředivých separátorů

Univerzální řešení fakticky neexistuje. Zapotřebí je volit konkrétní přístroj podle charakteru směsi kapalných látek.

Odstranění látek a vody z oleje

Pro odloučení cizorodých látek nebo vody z olejů se využívají purifikátory. Jedná se o optimální přístroje pro směsi, jimž dominuje olej.

Odloučení olejů a látek z vody

Především u emulzí a různých vodou ředitelných látek je nezbytné odstranit olej a cizorodé látky. Učinit tak lze prostřednictvím koncentrátoru.

Klarifikátor pro odstranění částic

Potřebujete-li v uvozovkách pouze odstranit částice z oleje nebo vody, vsaďte na klasifikátor.

Nakupte si pohodlně online

Aktuálně by se vám tato kvalitní a spolehlivá zařízení značky Alfa Laval hodila? Podívejte se do pestré nabídky společnosti TRIBO Engineering, s.r.o.


„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain