Zařizujete novou kancelář? Vybírejte nábytek pečlivě!

woman hand holding coffee latte with laptop on the wood desk vintage color

Ať už chcete vybavit svou vlastní kancelář nebo kancelář pro své zaměstnance, věnujte tomuto úkolu dostatek pozornosti. Výběr kancelářského nábytku velmi významně souvisí s produktivitou práce, zdravím a náladou na pracovišti. Nechte vědomě působit barvy, materiály, tvary, zajímejte se o ergonomii.

Kanceláři vévodí kancelářský stůl s židlí

Nabytek_1Bez pracovního stolu se prostě v kanceláři neobjedeme. Většinou velkou část jeho plochy dnes zabírá počítač a jeho doplňky. Stůl už by proto měl být práci na počítači uzpůsoben – různé výšky kvůli umístění monitoru do výšky očí, umístění klávesnice ve vhodné poloze pro ruce, místo pro počítačovou skříň, příp. i tiskárnu. Nesprávné sezení u počítače několik hodin denně může časem způsobit vážné zdravotní problémy. Vhodná ergonomická kancelářská židle není proto zbytečná investice.

Další běžné vybavení kanceláře

Kromě pracovního stolu a židle jsou v kanceláři zapotřebí i úložné a odkládací prostory. Dokumenty se třídí a ukládají do skříní, polic, úložných boxů. Rozpracované materiály mají být po ruce na stole nebo někde poblíž – v šuplících nebo rozřazovacích boxech. Kromě přístrojů, jako jsou tiskárna, skartovačka, kopírka, je třeba myslet i na třídění odpadu a správné osvětlení pracoviště – k tomu máme na výběr koše a svítidla v různých designech.

Kancelář jako reprezentativní místnost

Některé kanceláře slouží také k přijímání návštěv. V takovém případě je vhodné si nechat udělat návrh od designéra a vybavit kancelář v nějakém jednotném stylu. Chybět nesmí velký stůl a židle nebo sedací souprava a konferenční stolek doplněné lampami a svítidly. Další doplňky v podobě věšáků, obrazů, nástěnek musí vhodně ladit a dotvořit celkový dojem.

3D návrh pro lepší představu

Už vám jde z toho všeho hlava kolem? Pro lepší představu si nechte zdarma vytvořit 3D návrh. Trojrozměrný barevný návrh kanceláře vám dá přesnou představu, jak bude vaše kancelář po vybavení kancelářským nábytkem vypadat dříve, než jej koupíte. Můžete vyzkoušet různé barvy a styly a uvidíte, který na vás zapůsobí nejlépe.

Nabytek_2

Jak vybrat vhodného dodavatele

Zajímejte se nejen o samotné výrobky, ale také jejich záruční dobu, odbornou montáž a dopravu. Dobré firmy poskytují delší záruku a průběžný servis.