5 tipů, jak kompletně zařídit ložnici

Ložnice je důležitým místem představujícím náš vlastní úkryt a ráj. Její zařízení si žádá určitou pozornost. Co všechno budete potřebovat pro kompletní zařízení příjemné a útulné ložnice? Podívejte se na těchto 5 jednoduchých tipů. Vytvoření dokonalé ložnice už nebude pouze vaším snem, ale stane se realitou. Stačí mít jenom základní představu o tom, jak by měl vypadat výsledek.

Postel je základ

Středobodem každé ložnice je postel. Malá, velká, honosná či obyčejná. Záleží jenom na vás. Při řešení otázky, jak vybrat správnou postel, se zamyslete nad všemi souvislostmi. Kolik potřebujete spolu s partnerem místa? Jaký mát být styl celé místnosti? Chcete jednu velkou matraci? Po zodpovězení těchto otázek se pomalu začnou rýsovat jasnější obrysy. Zbývá ještě vyřešit materiál. Klasikou jsou dřevěné postele všech různých velikostí a tvarů. Chybu určitě neuděláte ani při volbě varianty se zdobenou pelestí. Výsledek výrazně ovlivní kvalitu vašeho spánku, takže nezapomeňte na pořádný rošt a matraci o vhodné tvrdosti. Výsledkem by mělo být pohodlné a zároveň pěkně vypadající lůžko.

Kompletní sestava nábytku do ložnice

Kdo nechce každý kousek nábytku řešit zvlášť, může se podívat na kompletní ložnicové sestavy. Většinou obsahují postel, skříň a noční stolky. Ušetříte si mnoho starostí a pouze si vyberete set, který se vám líbí. Jednotlivé varianty se liší hlavně v barvě dřeva, případně použitím dekorativních prvků. Cenově vychází nákup sestavy víceméně podobně, ale záleží na tom, jaký nábytek preferujete a jak hodně jste nároční.

Máte dostatek úložného prostoru?

Položte si otázku, jestli máte v ložnici dostatek místa na všechno oblečení a další nezbytnosti. Pokud ne, zkuste zapřemýšlet nad jiným vyřešením skříní. Do menších pokojů se hodí vestavěný nábytek a řadu potíží s uložením věcí může vyřešit postel s úložným prostorem. Možností je spousta a výsledek by měl plně odpovídat vašim představám a potřebám. Od malých šuplíků na nejnutnější věci až po velkou skříň s oblečením a poličkou na knihy. Snažte se zřídit si trochu více úložného prostoru, než aktuálně potřebujete, protože časem věci přibývají a není nic horšího jako málo místa pro jejich řádné srovnání.

Krásné povlečení

Protože ložnice bez kvalitního textilu není úplná, je potřeba zamyslet se nejen nad nákupem velkého nábytku, ale i nad ložním prádlem. Na výběr máte z mnoha materiálů a variant. Klasické bavlněné povlečení se hodí pro každé roční období. Více pohodlí a luxusu si užijete v saténovém ložním prádle. A zaneprázdněné hospodyňky ocení například krepové povlečení, které se nemusí žehlit a je příjemné na dotek. Když vybíráme moderní povlečení na postel, roli hraje i design. Stálým hitem jsou květované vzory, pruhy a abstraktní motivy. Stále větší oblibě se však těší i originálně vypadající povlečení s 3D potiskem. Výběr textilu do ložnice by měl utvářet celkový dojem z místnosti, takže mu věnujte dostatečnou pozornost a snažte se ho sladit s dalším vybavením.

Dekorace pro příjemný dojem

Už máte nakoupený velký nábytek a vyřešené ložní prádlo, ale ložnici stále něco chybí? Mohou to být malé dekorace, které promění obyčejnou místnost právě v tu vaši svatyni. Hodně udělá designová stolní lampa. Na okenní parapet umístěte své oblíbené květiny a na poličku si přidejte oblíbenou figurku či suvenýr z dovolené. Nezapomeňte ani na zrcadlo. Zdi můžete ozvláštnit obrazy a vlastními zarámovanými fotkami. Hitem jsou svítící LED pásky, které se dají umístit téměř kamkoliv a jednoduše vytvoří krásnou romantickou atmosféru. Podívejte se i na další jednoduché dekorace do ložnice a nechte se inspirovat.