5 věcí, které vám nesmí chybět ve vaší první kuchyni

Mít vlastní kuchyni je pro většinu žen splněné přání. Je to jejich království, ve kterém mohou vytvářet úžasné věci a vařit pro svoji rodinu dobroty, které milují. Aby byla vaše nová kuchyně praktická a zásobená hned na začátku, musíte v ní mít těchto pět věcí!

1. Kvalitní nádobí

Bez kvalitního nádobí neuvaříte. Neobejdete se proto bez pořádného hrnce, pánve, sady talířů, příborů, sklenic, misek a také poklic, jejichž důležitost si uvědomíte až po čase. Toto základní vybavení je hned do začátku doporučováno kupovat u kvalitních a prověřených prodejců, jelikož zde platí: laciné-dvakrát placené.

2. Nože

Co byste si počali bez ostrého nože? Patrně byste si nenachystali ani chleba k snídani. Kvalitní nože jsou základem úspěchu každého dobrého kuchaře. Ne všechny nože z obchodů jsou však kvalitní. Pokud si přejete mít pevný a odolný nůž na krájení masa, pečiva nebo na krájení ovoce či zeleniny, zajděte do specializovaných prodejen s kuchyňskými potřebami nebo přímo do prodejny nožů. Investice je to velká, avšak na několik desítek let. Mezi jedny z nejlepších nožů patří ocelové nože z jednoho kusu oceli.

3. Rychlovarná konvice

Váš zachránce při vaření čaje, polévky, snídaňové kaše a mnoha dalších jídel. Pokud ve vaší domácnosti nebude rychlovarná konvice, velmi brzy její absenci pocítíte. Vyplatí se vám také pořídit si kvalitní rychlovarnou konvici, která dokáže ohřát vodu ne jen na 100 stupňů Celsia, ale také na 70, 80 a 90 stupňů.

4. Multifunkční mixér

Naprostá nezbytnost každé kuchyně. Na mixování, šlehání, hnětení nebo sekání se vám nebude hodit žádný jiný kuchyňský spotřebič více, než kuchyňský robot. Velmi kvalitní je například kuchyňský robot Orava KR-500, který v sobě skrývá hned 3 funkce. Skvěle se hodí pro jednoduché míchání, hnětení i šlehání. Výkon motoru robota je 500 W. Díky modernímu a elegantnímu designu vás určitě kuchyňský robot Orava KR-500 osloví. V balení jsou přiloženy i nástavce pro šlehání, hnětení i míchání v nerezové míse, jejíž objem je 3,5 litru. Kuchyňský robot se velmi snadno čistí a pro větší stabilitu je opatřen gumovými přísavnými nožičkami. Tento skvělý mixér naleznete na www.orava.cz.

5. Mikrovlnná trouba

Potřebujete jen něco ohřát nebo si udělat express rychlé jídlo? Pak se vám do začátku určitě bude hodit mikrovlnná trouba, která zkrátí délku vašeho vaření na minimum. Vaření v mikrovlnné troubě, pokud se umí, tak dokáže ušetřit velké množství elektrické energie.

A teď už jen zbývá zásobit ledničku kvalitními surovinami a příprava pokrmů pro vaše blízké může začít.