Vybíráme kvalitní pánev na vaření

imgVaření jde vždy lépe, pokud máte k dispozici kvalitní nádobí. Mezi druhy nádobí, u kterých se nevyplatí šetřit, určitě patří pánev. Společně s hrnci jsou to nejčastěji využívané druhy nádobí. Jenže jak takovou kvalitní pánev vybrat?

Tvar

Je nutné vědět, co od pánve očekáváte. Rádi byste si pořídili speciální pánev stylu WOK, u které využijete její hloubku, nebo palačinkovou pánev? Pak volte vždy speciální pánve, které mají uzpůsobený tvar danému pokrmu, který v ní budete připravovat. Pokud si ale chcete pořídit univerzální pánev, na které budete připravovat více druhů jídel, vyberte si pánev o širokém průměru, která má 2 pogumované úchytky po stranách nebo jednu úchytku a pevnou rukojeť. Pamatujte, že čím méně šroubků na pánvi bude, tím lépe. A nikdy nezapomeňte k pánvi vybrat i poklici.

Velikost

Při výběru pánve je důležité vědět, pro kolik lidí budete vařit. Pokud žijete sami nebo vaříte maximálně pro dvě osoby, postačí vám pánev menších rozměrů. Pro čtyřčlennou rodinu jsou nejuniverzálnější pánve o průměru 26 – 28 cm, na kterých s přehledem usmažíte 3 plátky masa nebo uvaříte dostatek masa i s omáčkou. Největší pánve se prodávají o průměru 32 cm, s nimi už je však horší manipulace, jelikož bývají těžké.

Materiál

Na trhu se prodává velké množství pánví, které jsou vyrobeny z hliníku, titanu, keramiky, nerezu, mědi nebo litiny.

Jednou z nejlepší variant je keramická pánev nebo pekáč, který má nepřilnavý a tepelně vodivý povrch. Skvělým tipem je například keramický pekáč Orava CPH-32. A víte, co na něm nejvíc oceníte? Pekáč můžete využít jak pro vaření v troubě, tak i na plynovém, elektrické, sklokeramickém a indukčním sporáku. Keramický pekáč Orava CPH-32 obsahuje v balení i skleněnou poklici z varného skla. Pekáč má feromagnetické vrstvené dno, které zajistí dokonalý rozvod tepla. Díky keramickému povrchu je pekáč velmi odolný vůči poškození. Keramický pekáč Orava CPH-32 je ideální k přípravě zdravých pokrmů, do kterých se nevylučují toxické látky PTFE a PFOA. Pekáč Orava můžete mýt v myčce nádobí. Také byste si rádi pořídili kvalitní nádobí? Na www.orava.cz najdete další úžasné kousky do vaší kuchyně!