Chladírenské dveře


Sortiment chladírenských dveří je široký, důležité je, aby dodavatel byl opravdu kvalitní a spolehlivý. Povrchová úprava a celkové provedení chladírenských dveří musí odpovídat přísným hygienickým a bezpečnostním normám. Chladírenské dveře mají uvnitř izolační jádro, které obsahuje polyuretanovou pěnu. Mimo to je nutná také kvalitní těsnost dveří, aby se co nejefektivněji snížila energetická náročnost provozu.

Dodavatelé nabízejí nejrůznější typy chladírenských dveří podle požadavků zákazníků. Mezi základní požadavky patří rozměr, rozsah teplot a možnosti použití. Povrch bývá nejčastěji dvojího druhu a to z lakovaného hliníkového plechu nebo z nerezové oceli.

Posuvné chladírenské dveře

Posuvné chladírenské dveře lze využívat klasicky jako chladírenské nebo také jako mrazírenské, pokud se vybaví mrazírenským těsněním s topným kabelem. V tomto případě jsou vhodné až do teplot -20°C. Samozřejmostí je možnost osazení bezpečnostním zámkem.

Otočné chladírenské dveře

Otočné chladírenské dveře se hodí pro chladírenské zařízení, kde je minimální teplota -2°C. Vnitřní i vnější strana jsou opatřeny klikami, většinou bez zámku. Dle přání zákazníků lze chladírenské dveře opatřit také antipanikovou klikou, mohou být dvoukřídlé a také protipožární.

Otočné hlubokomrazírenské dveře

Otočné hlubokomrazírenské dveře jsou specifické tím, že mají vyhřívaný rám, zdvojené těsnění, každé jednotlivé křídlo má sílu 121mm a lze je využívat v chladírenských zařízeních do teploty až -35°C.

Kyvné chladírenské dveře

Tento typ chladírenských dveří slouží primárně k oddělení jednotlivých místností ve velkém chladírenském zařízení. Kyvné chladírenské dveře mohou mít dvě provedení a to buď jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Dle přání zákazníků mohou být opatřeny oknem, ochranou proti nárazu nebo popřípadě plechem proti okopům.

 


„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde