Jak získat více přirozeného světla v ložnici

Ložnice se řadí mezi místnosti, v nichž trávíme velkou porci času. Není se čemu divit, jelikož právě tady odpočíváme i spíme. V každém případě je zapotřebí vytvořit tady dokonalou atmosféru, jež nám umožní přirozený relax. Potřebujete především tepelný komfort a dostatečné množství kyslíku. Zapomínat ale nelze ani na světlo. Ano, při spánku potřebujete samozřejmě tmu, nicméně přesto se bez světla neobejdete. Tedy zejména bez toho přirozeného. Jak jej získat? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Počítejte s oknem

Možná se to nezdá, ale někdo si plánuje ložnici v místnosti, kde nebude okno. Přirozené světlo přitom není možné nahradit tím umělým. Co do intenzity se to podařit může, přesto ani moderní LED technologie se nedokážou přirozenému světlu vyrovnat. V každé ložnici počítejte s oknem. Pokud se jedná o prostory podkroví, není problém nechat si vyrobit klidně i střešní varianty přímo na míru. Místnost tak bude dokonale prosvětlená, a navíc přirozeně větraná. Řešení mohou představovat i světlovody, nicméně měly by být pouze jakýmsi doplněním oken.

Moderní zastínění interiéru ložnice

Hru se světlem rozehrajete velmi pohodlně i prostřednictvím stínící techniky. Na trhu existuje spousta modelů žaluzií anebo venkovních či vnitřních rolet. Volit je lze v rozličných tvarových podobách a také barevných odstínech. Ty mohou dokonale korespondovat s okolní výmalbou i vybavením pokoje. Naším tipem jsou zcela zatemňující rolety VeluxeShop. Jejich instalace do střešních oken je poměrně jednoduchá a dokážou vytvořit v místnosti vynikající světelné podmínky. Míru intenzity příchozího světla si jednoduše budete regulovat jejich stažením či povytažením. Činit tak budete prostřednictvím jednoduchého manuálního ovládání. Především univerzální bílé provedení těchto rolet se hodí do jakékoli ložnice. Volit ovšem můžete třeba i tmavě modrou či béžovou barvu.


„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich