Interiérové dveře, které budou slušet každé místnosti

Interiérové dveře představují nenahraditelnou součást takřka každé místnosti v rodinném domě, respektive bytě. Současný trh je doslova přesycen různými variantami, ovšem při výběru byste se měli kromě designu ohlížet ještě na použitý materiál a kvalitu zpracování. Interiérové dveře by měly plnit jak praktickou, tak i estetickou funkci, přičemž jejich vzhled by měl korespondovat s ostatními prvky.

Důležitou roli hraje materiál

V první řadě byste se měli zaměřit na materiál a povrchovou úpravu. Z daného hlediska by se tedy interiérové dveře daly rozdělit na několik kategorií. Co se týká povrchové úpravy, nabízí se dveře hladké a rámové. Samotné názvy napovídají, že hladkou alternativu tvoří lehký dřevěný rám, který je z obou stran opláštěný, a tak není vůbec vidět. Zatímco u rámových dveří je samotný rám viditelný. Výplň bývá buď ze stejného materiálu jako orámování, nebo ze skla. Záleží na preferencích konkrétního zákazníka.

Působivé jsou masivní dveře, které se vyrábí nejčastěji z borovice, nebo smrku. Vypadají mohutně, ale přitom velice elegantně. Sluší zejména rodinným domům zařízeným ve venkovském stylu. Opakem jsou skleněné dveře, jimiž se pyšní zejména nadčasové interiéry. Vyrábí se z bezpečnostního skla, které je vysoce odolné. Dokonce si můžete zvolit, zda má bít sklo pískované, tónované, nebo pokryté nějakými vzory. Ještě nesmíme zapomenout na plechové dveře, jež jsou určené do technických místností a sklepů.

Způsob otevírání dveří

Jestliže nechcete zůstávat u tradičního otevírání dveří, nemusíte, protože výrobci dveří se nebojí pustit se do odvážnějších modelů. Oblibu si v posledních letech získaly posuvné dveře, neboť šetří poměrně dost prostoru v místnosti. Existují dvě varianty, jak posuvné dveře fungují. Buď zajíždí po stěně, nebo do stěny, což se odvíjí od možností místnosti.

Stejně jako posuvné, tak i shrnovací dveře nepotřebují žádný prostor v místnosti. Vyrábí se zejména z plastu, jehož dekor dokáže napodobit i dřevo.

Profesionál, který zrealizuje vaše představy

Vybrat z nepřeberné nabídky výrobců a prodejců se může zdát jako nadlidský výkon. Chtěli jsme vám usnadnit práci, a proto jsme se podívali na zoubek několika výrobcům dveří. Zalíbila se nám nejvíce společnost ROSTRA DVEŘE, která má v bohatém produktovém portfoliu interiérové dveře rozdělené na několik řad – STANDARD, STILE a TWIN. Dokonce uspokojí i zájemce o celoskleněné provedení s grafickými motivy.

Cenové rozpětí je opravdu široké, protože záleží na tom, jaké máte představy, co si u daných dveří představujete, jak mají být velké a podobně. Všechny tyto faktory výslednou cenu ovlivňují. O kalkulaci si napište přímo samotnému výrobci.


„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde